Raamidega terrassiklaasid

Raamidega terrassiklaaside süsteem koosneb alumiiniprofiilidest tehtud klaasitud moodulitest, mis liiguvad vaikselt ja hooldevabal plastikkattega rullikutel ülemise ja alumise 2-, 3- või 4-realise juhtsiini vahel ning millele on tehtud vee juhtimiseks äravoolu avad. Klaasmoodulite ühenduskohtades on ka nn tuulelukud ja harjastihendid, mis vähendavad moodulite liigutamisel müra ning teevad terrassi tolmu- ja veekindlamaks. Tuuleluku turvafunktsioon ei lase mooduleid väljastpoolt eest ära võtta.

Klaasid liiguvad üksteise taha. Erinevalt raamideta terrassiklaaside süsteemist on raamidega terrassiklaaside süsteemi kogu koormus terrassi põrandal, mitte terrassi laes, seega tuleb olla kindel, et põrand oleks tugev ja stabiilne. Analoogselt raamideta terrassiklaaside süsteemile on võimalik ka raamidega terrassiklaaside süsteemi alumist juhtprofiili põrandasse “uputada”.

Profiilid kaetakse pulbervärviga. Standardtoonid on: valged RAL9010 ja RAL9016, tumehallid (antratsiit) RAL7016 ja RAL7024, tumepruunid RAL8017 ja RAL8019 ning must RAL9005. Lisatasu eest saab tellida ka teisi toone RAL kataloogi alusel.

Raamidega terrassiklaaside valmistamisel kasutatakse 4 mm või 6 mm paksuseid karastatud klaase. Karastatud klaasi purunedes pudeneb see väikesteks graanuliteks, mis tagab kasutaja ohutuse. Klaaside paksus sõltub klaasmoodulite kõrgusest. Pakume lisaks kirkale klaasile ka toonitud klaase (valikus: hall, pronks ja roheline klaas). Toonitud klaaside puhul tuleb arvestada sellega, et need vähendavad päevavalgust ja kui terrassiklaaside taga on nt elutuba, siis võib tekkida vajadus, et lambipirnid tuleb elutoas põlema panna ka päevasel ajal. Ühekordsete klaaside tõttu ei ole tegemist nö “sooja” lahendusega, kuid vaatamata sellele aitavad terrassiklaasid soojakadusid vähendada ja kaitsevad vihma ning lume eest.

Lukustus

Raamidega terrassiklaasidel standardina lukustus puudub, kuid lisana saab süsteemi ostes valida juurde nuppsulgurit, riiv- ja konkslukku:

  • Riivlukk on võtmeta lukustus, mille abil saab süsteemi avada ainult seestpoolt.
  • Konksluku abil saab süsteemi avada nii seest- kui ka väljastpoolt.
  • Nuppsulgur on võtmeta lukustus, mille abil saab süsteemi avada ainult seestpoolt (alternatiivne ja soodsam lahendus riivikule)